Zpětný odběr elektrozařízení a elektroodpadu

V oblasti zpětného odběru elektrozařízení a elektroodpadu spolupracujeme s registrovanými kolektivními systémy. Tímto krokem přispíváme k řádné separaci a recyklaci jednotlivých součástí a následně k ochraně životního prostředí.

Komplexní služby

pro výrobní podniky

Profesionalita

poskytovaných služeb

Ochrana

životního prostředí

V rámci zpětného odběru přijímáme na našich provozovnách od fyzických a právnických osob elektroodpad určený pro použití v domácnosti, a to elektroodpad definovaný v následujících podskupinách dle vyhlášky o nakládání s elektrozařízeními a elektroodpady 352/2005 Sb.:

  1. Zařízení pro tepelnou výměnu (ledničky, mrazáky, klimatizace, tepelná čerpadla apod.)
  2. Obrazovky (televize, monitory, notebooky, laptopy a další zařízení obsahující obrazovku větší než  100 cm²
  3. Světelné zdroje (zářivky, výbojky, LED lampy a ostatní osvětlovací zařízení se zabudovanými LED diodami.
  4. Velká zařízení (pračky, myčky, sušičky, sporáky, trouby, velké kopírky a tiskárny apod.
  5. Malá zařízení (vysavače, mikrovlnné trouby, toustovače, žehličky, fény, hodinky, rádia, vrtačky, pily apod.)
  6. Malá zařízení inform. technologií a telekomunikačních zařízení (mobilní telefony, GPS navigace, routery, kapesní kalkulačky, osobní počítače apod.)

Příjem očištěných autovraků

Na vybraných provozovnách rovněž přijímáme autovraky zbavené kapalin a jiných nebezpečných součástí. Více informací o výkupu autovraků lze získat přes nezávazný poptávkový formulář na pravé části stránky.

Zpětný odběr baterií a akumulátorů

Většina našich provozoven slouží také jako místa zpětného odběru použitých baterií a akumulátorů, a to včetně výkupu autobaterií. Jejich separovaný sběr brání znečišťování směsného odpadu toxickými látkami, které jsou v nich obsažené a vede k úspoře primárních surovin. Pro informace o ceně za výkup využijte nezávazný poptávkový formulář na pravé části stránky.

Zpětný odběr odpadních baterií

Zakládáme si na ohleduplném chování vůči životnímu prostředí, a proto vám přinášíme možnosti, jak jednoduše a bezplatně odevzdat své odpadní baterie. Spotřebitel má v systému nakládání s bateriemi zcela zásadní roli. On je tím, kdo se rozhoduje, co udělá se starou baterií. Staré a nepotřebné baterie nepatří do netříděného komunálního odpadu, naopak mají být předány prostřednictvím sběrných míst, tzv. míst zpětného odběru, ze kterých putují k opětovanému použití nebo k samotné recyklaci. Spotřebitel musí být informován symboly níže, že příslušné baterie nepatří do komunálního odpadu. Jsou tak označeny všechny baterie. symbol může být uveden přímo na zařízení, na jeho obalu nebo v návodu k použití či záručním listu.

Jak se zbavit odpadních baterií?
– prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě, která je určena pro zpětný odběr, viz VISOH
– v místě prodeje na adrese kamenné prodejny
– v případě potřeby je možnost se poradit na bezplatné lince Chytré recyklace (800 976 679)

Proč recyklovat?
Nejen elektrozařízení, ale i baterie a akumulátory obsahují mnoho recyklovatelných kovů jako je například zinek, železo, mangan, nikl, kadmium nebo olovo. Některé z těchto látek jsou zároveň velmi nebezpečné pro životní prostředí a zdraví člověka a to zejména rtuť, olovo a kadmium. Vybrané baterie jsou často označeny symbolem chemického prvku, který obsahují (Pb, Cd, Hg.) Předáním baterií na místo zpětného odběru tak zejména díky recyklaci materiálu šetříme primární zdroje surovin a zároveň chráníme naše životní prostředí před případným neodborným nakládáním.

Výkup kovů – CENY

Výkup většího množství

Poptávka pro podniky a živnostníky

Přejít k poptávce

Sestavíme řešení na míru a zajistíme pro vás odvoz odpadu